1. Прескокни до содржината
  2. Прескокни до главната навигација
  3. Кон други страници на DW
Скопје
Фотографија: DW/A. Feilcke

Град Скопје

Скопје е главен и најголем град на Република Северна Македонија, кој претставува административен, политички, стопански, културен, образовен и научен центар. Според пописот од 2021 година, Скопје има 526 илјади жители

Прескокни го блокот Рубрики

Рубрики

Прикажи повеќе