1. Прескокни до содржината
  2. Прескокни до главната навигација
  3. Кон други страници на DW
Метју Нимиц
Фотографија: DW/B. Georgievski

Метју Нимиц

Тема

Метју Нимиц, роден на 17 јуни 1939 година, е американски дипломат и правник и специјален пратеник на Обединетите нации во спорот за името меѓу Република Македонија и Грција.

Прескокни го блокот Рубрики

Рубрики

Прикажи повеќе