Во Брисел се чека одговорот за Македонија | Теми на денот | DW | 09.11.2005
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages
Реклама

Теми на денот

Во Брисел се чека одговорот за Македонија

Европската комисија денеска ќе го објави мислењето за кандидатурата на Македонија за членство во Унијата.

Што ќе каже ЕК?

Што ќе каже ЕК?

Македонските власти очекуваат објективно мислење кое ќе го отвори патот на декемврискиот самит на ЕУ ,Македонија да добие статус на кандидат за членство.

Реклама