Брисел е загрижен за случувањата во Македонија | Теми на денот | DW | 27.09.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Теми на денот

Брисел е загрижен за случувањата во Македонија

Меѓународната заедница ја повика македонската влада да ги повика на одговорност учесниците во инцидентите во Македонскиот парламент.Брисел изрази загриженост од најновите случувања во земјата

default

Парламентот -ринг за пресметки

Политичките партии во Македонија меѓусебно се обвинуваат за тоа кој ја предизвикал тепачката во Македонското собрание и кризата во земјата.Тензиите не попуштија ниту во вчерашниот ден.
Реклама