1. Прескокни до содржината
  2. Прескокни до главната навигација
  3. Кон други страници на DW

Соларните панели никогаш не биле толку евтини

Франциска Бил | Карл Харенброк
16 февруари 2024

Евтини производи од Кина го преплавуваат германскиот пазар за соларни панели. Многу европски производители на фотоволтаични системи стравуваат за нивниот економски опстанок.

https://p.dw.com/p/4cT78