1. Прескокни до содржината
  2. Прескокни до главната навигација
  3. Кон други страници на DW

Кога границата ви минува низ дневната соба

28 март 2024

Вака изгледа кога државната граница ви минува, буквално, низ дневната соба. Запознајте го градчето Барле, на границата меѓу Холандија и Белгија.

https://p.dw.com/p/4e8q6
Прескокни го блокот Повеќе на оваа тема