1. Прескокни до содржината
  2. Прескокни до главната навигација
  3. Кон други страници на DW
ПанорамаГлобално

Спектакуларен дочек на Новата година

Доротее Гринер
1 јануари 2024

Ширум светот, луѓето ја дочекаа новата 2024 година со огномети, но и со светлосни проекции и со дронови.

https://p.dw.com/p/4alXK