1. Прескокни до содржината
  2. Прескокни до главната навигација
  3. Кон други страници на DW
ПанорамаГлобално

Мажи кои не се плашат од плетење

2 март 2023

Шарено, меко и топло- тоа е резултатот од плетењето кое станува се` поголем тренд, но и се` почесто хоби кај мажите. Ви претставуваме тројца мажи кои се пронајдоа себеси во плетењето џемпери и шалови.

https://p.dw.com/p/4O4km
Прескокни го блокот Повеќе на оваа тема

Повеќе на оваа тема