1. Прескокни до содржината
  2. Прескокни до главната навигација
  3. Кон други страници на DW

Првата лиценцирана европска авиокомпанија за карго дронови

Ха Тан Ле Нгујен
27 декември 2022

Дронамикс е првата авиокомпанија за карго беспилотни летала во светот која може да испорача пратки за само неколку часа. Испораките со дронови се побрзи, поевтини и поодржливи од алтернативните начини на транспорт, што ги прави одлични за испораки на средни дестинации.  

https://p.dw.com/p/4LSL6