1. Прескокни до содржината
  2. Прескокни до главната навигација
  3. Кон други страници на DW
Адолф Хитлер
Фотографија: Arkivi/IMAGOФотографија: Arkivi/IMAGO

Адолф Хитлер

Адолф Хитлер, е германски политичар со австриско потекло кој раководел со Германија како диктатор од 1933 до 1945 година.

Прескокни го блокот Рубрики

Рубрики

Прикажи повеќе