1. Прескокни до содржината
  2. Прескокни до главната навигација
  3. Кон други страници на DW

Како да направите ново пиво од стар леб!

Мати Хумелзип
16 април 2024

Зошто да се фрла бајатиот леб кога тој може да се претвори во пиво? На таков начин се заштедуваат ресурси и пивото има добар вкус - дури и без алкохол.

https://p.dw.com/p/4eqQP