1. Прескокни до содржината
  2. Прескокни до главната навигација
  3. Кон други страници на DW
ЕкономијаГлобално

Ќе се укине ли плаќањето во готово?

Андреас Нојхаус
14 јуни 2023

Плаќањето со картичка или во готово е брзо и лесно. Но, што ако веќе нема веќе готовина? Дали ќе станеме „проѕирни“ и дали тогаш ќе бидеме изложени на самоволието на државата?

https://p.dw.com/p/4SXgK