1. Прескокни до содржината
  2. Прескокни до главната навигација
  3. Кон други страници на DW

Како да штедите електрична енергија во домот

Кристина Бекер
2 ноември 2022

Европа се соочува со незапамтена енергетска криза. Високите цени на електричната енергија негативно влијаат на потрошувачите, без разлика дали станува збор за домаќинствата или за фирмите. Заштедата на енергија е можна. Еве неколку совети.

https://p.dw.com/p/4IxCR