1. Прескокни до содржината
  2. Прескокни до главната навигација
  3. Кон други страници на DW

Преквалификација на старост: Пекарски чирак на 50 години

Антон Силтен
22 мај 2024

Во Германија постои недостиг од квалификувани работници низ целата земја и луѓе над 50 години се спремни да ја пополнат оваа празнина. На речиси 50-годишна возраст, Јонг Хо почнува нов живот. Тој е пекарски чирак во Берлин. Јонг Хо претходно бил протестантски свештеник во Јужна Кореја.

https://p.dw.com/p/4g8eN