1. Прескокни до содржината
  2. Прескокни до главната навигација
  3. Кон други страници на DW

Давате ли бакшиш?

Арбнора Мемети
27 март 2024

Дали кога одите во ресторан или кафуле, оставате бакшиш? И, колку? Еве што ни одговорија скопјани на овие прашања.

https://p.dw.com/p/4eC6U