САД не го менуваат ставот за признавање на уставното име на Република Македонија | Вести | DW | 04.05.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages
Реклама

Вести

САД не го менуваат ставот за признавање на уставното име на Република Македонија

САД нема да ја сменат политиката околу признавањето на уставното име на РМ, изјави претпладнево во Скопје американската амбасадорка во земјата Џилијан Миловановиќ. САД го признаваат уставното име на земјата нагласи Миловановиќ и додаде дека е многу важно двете страни, Македонија и Грција, во преговорите во ОН да дојдат до прифатливо решение.