1. Прескокни до содржината
  2. Прескокни до главната навигација
  3. Кон други страници на DW
Џон Кенеди
Фотографија: dpa/picture alliance

Џон Фицџералд Кенеди

Тема

Џон Кенеди, 29 мај 1917- 22 ноември 1963, е 35 претседател на САД, познат и под иницијалите ЏФК.

Прескокни го блокот Рубрики

Рубрики

Прикажи повеќе