Ослободена една од осомничените за обид за напади во Велика Британија | Вести | DW | 13.07.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages
Реклама

Вести

Ослободена една од осомничените за обид за напади во Велика Британија

*

Британската полиција ја ослободи жената уапсена поради постоење сомневање за вмешаност во обидите за напади од Лондон и Глазгов. Против сопругата на јорданскиот лекар Мохамед Џемил Абделкадер нема да биде покренато обвинение, соопшти портпарол на полицијата. Лекарот и неговата сопруга беа усапени на крајот на јуни. – Во истражен затвор во Австралија сеуште се наоѓа индискиот лекар Ханеф, пет лица за кои постоеше сомнение во меѓувреме се ослобидени.