1. Прескокни до содржината
  2. Прескокни до главната навигација
  3. Кон други страници на DW
Тереза Меј
Фотографија: DANIEL LEAL/AFP/Getty Images

Тереза Меј

Тереза Меј, родена на 1 октомври 1956 година во Истборн, е поранешна британска премиерка и претседателка на Конзервативната партија.

Прескокни го блокот Рубрики

Рубрики

Прикажи повеќе