Одобрено нови сретства за американските воени ангажмани во Ирак и Авганистан | Вести | DW | 25.05.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages
Реклама

Вести

Одобрено нови сретства за американските воени ангажмани во Ирак и Авганистан

Американскиот Конгрес одобри дополнителни финансиски сретства за воените акции во Ирак и во Авганистан. По претставничкиот дом сега и Сенатот даде зелено светло за дополнителнителниот воен буџет од 120 милијарди долари. Сретствата се одобрени, без притоа да биде одреден рок за повлекување на американските војници од тие земји, како што првично бараа демократите, кои имаат мнозинство во Конгресот.