Мундијалски маскоти - за потсмевање | Сите содржини | DW | 21.06.2018
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Панорама

Мундијалски маскоти - за потсмевање

Од „Вили“ до „Голео“: во историјата на маскотите на СП некои од нив беа ненамерно смешни- па затоа и останаа во сеќавањето.

Прочитај го и ова