1. Прескокни до содржината
  2. Прескокни до главната навигација
  3. Кон други страници на DW
Кристијано Роналдо
Фотографија: FAYEZ NURELDINE/AFP/Getty Images

Кристијано Роналдо

Тема

Кристијано Роналдо дос Сантос Авеиро, роден на 5 февруари 1985 година во Мадеира, е португалски фудбалски интернационалец и еден од најдобрите фудбалери во светот.

Прескокни го блокот Рубрики

Рубрики