1. Прескокни до содржината
  2. Прескокни до главната навигација
  3. Кон други страници на DW
Владимир Владимирович Путин
Фотографија: Alexander Kazakov/AP Photo/picture alliance

Владимир Путин

Тема

Владимир Владимирович Путин, роден на 7 октомври 1952 година во Санкт Петербург, е руски политичар и државник и претседател на државата.

Прескокни го блокот Рубрики

Рубрики

Прикажи повеќе