1. Прескокни до содржината
  2. Прескокни до главната навигација
  3. Кон други страници на DW
Сергеј Викторович Лавров
Фотографија: Vyacheslav Prokofyev/TASS/IMAGO

Сергеј Лавров

Сергеј Викторович Лавров, роден на 9 март 1950 година во Москва, е руски политичар и дипломат и министер за надворешни работи.

Прескокни го блокот Рубрики

Рубрики

Прикажи повеќе