1. Прескокни до содржината
  2. Прескокни до главната навигација
  3. Кон други страници на DW
Русија Знаме
Фотографија: Pavel Golovkin/dpa/picture alliance

Русија

Тема

Русија е најголемата земја во светот. Главен и најголем град на Русија е Москва. Државниот јазик низ целата земја е рускиот, а монетарната единица е руската рубља.

Прескокни го блокот Рубрики

Рубрики

Прикажи повеќе
Прескокни го блокот ДВ препорачува

ДВ препорачува