Македонија и Албанија се договорија за нафтоводот АМБО | Северна Македонија | DW | 31.10.2006
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages
Реклама

Северна Македонија

Македонија и Албанија се договорија за нафтоводот АМБО

Претставници на владите на Македонија и на Албанија потпишаа билатерален протокол со кој што се дефинирани влезно-излезните пунктови на нафтоводот АМБО. Сега се чека уште работата да ја заврши и Бугарија.

default

Поврзана содржина

Реклама