Квалификации за ЕП во фудбал | Вести | DW | 25.03.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages
Реклама

Вести

Квалификации за ЕП во фудбал

Македонската фудбалска репрезентација со синоќешниот пораз од Хрватска во Загреб со 2:1 речиси ги загуби сите надежи за евентуален пласман во бараж натпреварот за учество на ЕП во Австрија и Швајцарија во 2008. Македонските репрезентативци кои први го отворија резултатот со играч помалку во финишот на натпреварот не успеаа да се изборат барем за еден освоен бод. Голем чекор кон обезедување пласман на ЕП направи Германија која синоќа на гости ја совлада Чешка со 2:1