Законот мина во Собранието, но децентрализацијата и натаму јавен спор број еден | Теми на денот | DW | 12.08.2004
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages
Реклама

Теми на денот

Законот мина во Собранието, но децентрализацијата и натаму јавен спор број еден

По неколкудневна дебата , во која се конфронтираа концептите на опозицијата која тврдеше дека новаата територијална организација на општините во Македонија води кон федерализација на државата и спротивното тврдење на владините партии дека станува збор за европски дизајн во Собранието доцна синоќа мина законскиот проект . Парламентарците денеска ја продлжија работата со дебата за законот за град Скоп

је. Прилог на Александар Чомовски

Реклама