Европа и САД на самит во Виена | Теми на денот | DW | 21.06.2006
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages
Реклама

Теми на денот

Европа и САД на самит во Виена

Во Виена започнува sамитот на ЕУ и САД. Американскиот претседател Буш синоќа пристигна во главниот австриски град каде со европските колеги ќе разговараат на повеќе теми кои им тежат на трансатлантските односи. Ален Леговиќ известува.

Канцеларот Шисел и претседателот Буш на аеродромот во Виена

Канцеларот Шисел и претседателот Буш на аеродромот во Виена

Реклама