1. Прескокни до содржината
  2. Прескокни до главната навигација
  3. Кон други страници на DW

Вардар, река

Тема

Вардар е најголема река во Република Македонија и воопшто на територијата на географска Македонија.

Прескокни го блокот Рубрики

Рубрики

Прикажи повеќе