1. Прескокни до содржината
  2. Прескокни до главната навигација
  3. Кон други страници на DW

Зошто треба и како може да се рециклира бетон?

Ха Тан Ле Нгујен
27 јануари 2023

Во Германија секоја година се создаваат околу 200 милиони тони отпад. Околу половината е бетон. Но, само 2% од овој бетонски отпад повторно се користи за производство на нов бетон. Како да се рециклира бетонот наместо да заврши на депонија?

https://p.dw.com/p/4Mmx1
Прескокни го блокот Тема на денот

Тема на денот

Парламент Северна Македонија

Нема договор за други интервенции во Уставот

Прескокни го блокот Повеќе теми
Врати се на почетната страница