1. Прескокни до содржината
  2. Прескокни до главната навигација
  3. Кон други страници на DW

Најлутите пиперки од Нишка Бања

15 април 2024

Изгор лути пиперки наменети за извоз, кои не се произведуваат во Мексико или Индија, туку во Нишка Бања, во Србија. Нивниот одгледувач прави сос од нив по рецепти од баба си.

https://p.dw.com/p/4eoTE