1. Прескокни до содржината
  2. Прескокни до главната навигација
  3. Кон други страници на DW
ЕкономијаХоландија

Кога куќата постојано се тресе - живот на гасно поле

Петер Копен
12 август 2022

Гасното поле Гронинген е најголемо од ваков вид во Европа. Требаше постепено да се затвори, бидејќи екстракцијата предизвикува земјотреси. Меѓутоа, сега холандската влада ја преиспитува својата одлука заради зголемување на резерви на гас во случај Путин да престане да го испорачува во Европа. Жителите како Јан Мунеке се плашат за своите домови.

https://www.dw.com/mk/koga-kukata-postojano-se-trese-zivot-na-gasno-pole/video-62789282
Прескокни го блокот Тема на денот

Тема на денот

Fußball EURO 2020 | Ukraine vs. Nord-Mazedonien

Борисов: Соседите не ги разбираат европските вредности

Прескокни го блокот Повеќе теми
Врати се на почетната страница