1. Прескокни до содржината
  2. Прескокни до главната навигација
  3. Кон други страници на DW
ПанорамаЛатвија

Екстремно зимско задоволство: Капење на -10 степени

Петер Копен
14 февруари 2024

Капењето во замрзнати водени површини, или популарно наречено ледено капење, е омилена зимска активност за Летонците од сите генерации. Тоа е добро за имунолошкиот систем, но не е за оние со слабо срце.

https://p.dw.com/p/4cO3o