Франк Валтер Штајнмајер во Израел | Вести | DW | 07.05.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages
Реклама

Вести

Франк Валтер Штајнмајер во Израел

Германскиот министер за надворешни работи Франк Валтер Штајнмаер, во рамките на неговата турнеја по Блискиот исток води политички разговори во Ерусалим. По средбата со министерката за надворешни работи Ципи Ливни, Штајнамјер го повика Израел да ги продолжи мировните преговори со Палестинците зашто за тоа нема алтернатива. Европската унија, изјави германскиот шеф на дипломатијата, ќе го поддржува максимално приближувањето меѓу двете страни.