1. Прескокни до содржината
  2. Прескокни до главната навигација
  3. Кон други страници на DW
Франк-Валтер Штајнмајер
Фотографија: Bernd von Jutrczenka/dpa/picture alliance

Франк-Валтер Штајнмајер

Франк-Валтер Штајнмајер, роден на 5 јануари 1956 година, е германски политичар, дипломат и претседател на Сојузна Република Германија.

Прескокни го блокот Рубрики

Рубрики

Прикажи повеќе