1. Прескокни до содржината
  2. Прескокни до главната навигација
  3. Кон други страници на DW
Бенјамин Нетанјаху
Фотографија: Alberto Pezzali/AP Photo/picture alliance

Бенјамин Нетанјаху

Бенјамин Нетанјаху, роден на 21 октомври 1949 година во Тел Авив, е израелски политичар, претседател на Ликуд партијата и премиер на Израел.

Прескокни го блокот Рубрики

Рубрики

Прикажи повеќе