1. Прескокни до содржината
  2. Прескокни до главната навигација
  3. Кон други страници на DW

С. Македонија ќе биде главна цел на руските дезинформации

22 јуни 2022

На 23. јуни во Брисел ќе се одржи самитот ЕУ-Западен Балкан. Мануел Сарацин, специјален претставник на германската влада за Западен Балкан, во интервју за ДВ бара напредок во ЕУ-проширувањето кон регионот

https://www.dw.com/mk/%D1%81%D0%B0%D1%80%D0%B0%D1%86%D0%B8%D0%BD-%D1%81%D0%B5%D0%B2%D0%B5%D1%80%D0%BD%D0%B0-%D0%BC%D0%B0%D0%BA%D0%B5%D0%B4%D0%BE%D0%BD%D0%B8%D1%98%D0%B0-%D1%9C%D0%B5-%D0%B1%D0%B8%D0%B4%D0%B5-%D0%B3%D0%BB%D0%B0%D0%B2%D0%BD%D0%B0-%D1%86%D0%B5%D0%BB-%D0%BD%D0%B0-%D1%80%D1%83%D1%81%D0%BA%D0%B8%D1%82%D0%B5-%D0%B4%D0%B5%D0%B7%D0%B8%D0%BD%D1%84%D0%BE%D1%80%D0%BC%D0%B0%D1%86%D0%B8%D0%B8/video-62221565
Прескокни го блокот Тема на денот

Тема на денот

Енергетската криза во фокусот на македонската политика

Мицкоски: И јавните претпријатија на регулираниот пазар

Прескокни го блокот Повеќе теми
Врати се на почетната страница