1. Прескокни до содржината
  2. Прескокни до главната навигација
  3. Кон други страници на DW
Отворен Балкан Белград
Фотографија: Darko Vojinovic/AP/picture alliance

Отворен Балкан

Тема

Отворен Балкан е регионална иницијатива на Северна Македонија, Србија и Албанија која е посветена на обезбедување услови за практикување на четирите европски слободи за што е можно повеќе граѓани и компании на Балканот.

Прескокни го блокот Рубрики

Рубрики

Прикажи повеќе