Путин ќе ги зголеми пензиите во Русија | Вести | DW | 12.10.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Вести

Путин ќе ги зголеми пензиите во Русија

*

Неколку недели пред парламентарните избори во Русија, претседателот Владимир Путин вети зголемување на пензиите во земјата. Според неговите зборови основната пензија ќе се зголеми за 25%. Путин важи за главен кандидат на изборите на неговата партија „Единствена Русија„