Прв пораз за Германија во квалификациите | Вести | DW | 18.10.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Вести

Прв пораз за Германија во квалификациите

*

Во рамките на квалификациите за европското фудбалско првенство во 2008, германскиот тим се соочи со првиот пораз. Во синоќешниот натпревар Чешка ги победи со 3:0, со што го презеде водството на табелата во групата. Овие два тима освоија директен пласман на првенството.