Отворен саемот за автомобили во Франкфурт | Вести | DW | 13.09.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Вести

Отворен саемот за автомобили во Франкфурт

*

Германската канцеларка Ангела Меркел претпладнево официјално го прогласи за отворен 62 по ред меѓународен саем за автомобили кој се одржува во Франкфурт. Повеќе од 1100 фирми од 40 земји ги изложија своите новитети. Саемот ќе биде отворен до 23 септември, а на него се очекуваат 1 милион посетители.