1. Прескокни до содржината
  2. Прескокни до главната навигација
  3. Кон други страници на DW

Малешевијата повторно гори

Арбнора Мемети
22 јули 2022

Речиси точно една година по минатогодишните катастрофални пожари, делови од Малешевијата повторно се зафатени од големи пожари. Состојбата засега е под контрола, јавува нашата репортерка на теренот Арбнора Мемети.

https://www.dw.com/mk/%D0%BC%D0%B0%D0%BB%D0%B5%D1%88%D0%B5%D0%B2%D0%B8%D1%98%D0%B0%D1%82%D0%B0-%D0%BF%D0%BE%D0%B2%D1%82%D0%BE%D1%80%D0%BD%D0%BE-%D0%B3%D0%BE%D1%80%D0%B8/video-62563453
Прескокни го блокот Тема на денот

Тема на денот

Зградата на владата на Република Северна Македонија

Инаетот како главен енергенс

Mazedonien DW-Korrespondentin aus Skopje, Katerina Blazevska
Катерина Блажевска
Прескокни го блокот Повеќе теми
Врати се на почетната страница