1. Прескокни до содржината
  2. Прескокни до главната навигација
  3. Кон други страници на DW

Малешевијата повторно гори

Арбнора Мемети
22 јули 2022

Речиси точно една година по минатогодишните катастрофални пожари, делови од Малешевијата повторно се зафатени од големи пожари. Состојбата засега е под контрола, јавува нашата репортерка на теренот Арбнора Мемети.

https://p.dw.com/p/4EVbx
Прескокни го блокот Тема на денот

Тема на денот

Димитар Апасиев, лидер на Левица

Колку многу агенти

Mazedonien Ljupco Popovski
Љупчо Поповски
Прескокни го блокот Повеќе теми
Врати се на почетната страница