Македонија има предлог за поинтензивен дијалог со Грција | Македонија | DW | 17.12.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Македонија

Македонија има предлог за поинтензивен дијалог со Грција

Предлозите за интензивирање на дијалогот со Грција, во Вашингтон и на средбата со посредникот на ОН во спорот околу името, Метју Нимиц, ги изнесол шефот на македонската дипломатија, Антонио Милошоски

default

Како до подобар дијалог - министрите за надворешни работи на Македонија и Грција, Милошоски и Бакојани

Што предложил Милошоски и како реагираат Американците?