1. Прескокни до содржината
  2. Прескокни до главната навигација
  3. Кон други страници на DW
Државното знаме на Република Грција
Фотографија: DW/I. AnastassopoulouФотографија: DW/I. Anastassopoulou

Грција

Држава во југоисточна Европа. Граничи со Албанија, Македонија, Турција и Бугарија. Главен град е Атина

Прескокни го блокот Рубрики

Рубрики

Прикажи повеќе
Прескокни го блокот ДВ препорачува

ДВ препорачува