1. Прескокни до содржината
  2. Прескокни до главната навигација
  3. Кон други страници на DW

Како да се врати публиката во државните киносали?

Ана Арсеновска-Зафирова
16 јули 2022

Стари дотраени машини за проектирање, немање придружна услужна понуда како барови или ресторани, но и конкуренција на киносалите во моловите ги направи неатрактивни скопските државни киносали. Како да се врати публиката?

https://p.dw.com/p/4ECUK
Прескокни го блокот Тема на денот

Тема на денот

Димитар Апасиев, лидер на Левица

Колку многу агенти

Mazedonien Ljupco Popovski
Љупчо Поповски
Прескокни го блокот Повеќе теми
Врати се на почетната страница