И САД ги засили безбедносните мерки на аеродромите | Вести | DW | 01.07.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Вести

И САД ги засили безбедносните мерки на аеродромите

*

Како реакција на настаните во Велика Британија и САД ги засили безбедносните контроли на аеродромите низ земјата. Портпаролот на Белата куќа Тони Снои изјави дека нема конкретни информации за можни напади туку дека се ова мерки на претпазливост. Поради нив патниците може да се соочат со долго чекање по аеродромите и доцнење на летови. Во Германија засега нема ново заострување на безбедносните мерки.