Интензивни преговори меѓу ВМРО ДПМНЕ и ДУИ | Северна Македонија | DW | 11.07.2006
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages
Реклама

Северна Македонија

Интензивни преговори меѓу ВМРО ДПМНЕ и ДУИ

Во Македонија во тек се интензивни преговори и своевиден притисок врз ВМРО ДПМНЕ и идниот мандатар Никола Груевски во владат да учествува победничката партија во албанскиот блок ДУИ на Али Ахмети. Минимум позиција за идната соработка би биле приоритет да добијат економските реформи гласи пораката од ВМРО ДПМНЕ.

Од изборите во Македонија

Од изборите во Македонија

Реклама