1. Прескокни до содржината
  2. Прескокни до главната навигација
  3. Кон други страници на DW
Гордана Сиљановска-Давкова
Фотографија: Boris Grdanoski/AP Photo/picture alliance Фотографија: Boris Grdanoski/AP Photo/picture alliance

Гордана Сиљановска-Давкова

Гордана Сиљановска-Давкова, македонски универзитетски професор, правник, пратеник во Собранието и првата жена претседател на Северна Македонија.

Прескокни го блокот Рубрики

Рубрики

Прикажи повеќе