1. Прескокни до содржината
  2. Прескокни до главната навигација
  3. Кон други страници на DW
Седиштето на ВМРО-ДПМНЕ во Скопје
Фотографија: DW/Petr Stojanovski

ВМРО-ДПМНЕ

Тема

Внатрешна македонска револуционерна организација - Демократска партија за македонско национално единство (ВМРО-ДПМНЕ) е македонска конзервативна политичка партија основана на 17 јуни 1990 година.

Прескокни го блокот Рубрики

Рубрики

Прикажи повеќе
Прескокни го блокот ДВ препорачува

ДВ препорачува